Програма

Програма Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

Захистимо Україну від реваншу. Змусимо владу працювати на українців

1. Протидіяти будь-яким спробам реваншу. Захистити здобутки Революції Гідності: українізацію, декомунізацію, зачатки люстрації та громадянські права українців.

2. Здійснити реальну люстрацію — докорінне очищення влади.

3. Запровадити обов’язкову перевірку держслужбовців, кандидатів на виборні посади за допомогою “детектора брехні”.

4. Заборонити особам із подвійним громадянством брати участь у політичному житті.

5. Скасувати недоторканність Президента України, народних депутатів та суддів.

6. Запровадити дієву процедуру імпічменту Президента. Ухвалити закон про відкликання суддів, посадовців та депутатів.

7. Запровадити пропорційну систему виборів до парламенту за відкритими списками.

8. Позбавляти мандату народних депутатів України за «кнопкодавство» та прогули. Запровадити голосування за відбитком пальця.

9. Захистити статус української мови як єдиної державної. Зобов’язати всіх чиновників (Президента, депутатів) вживати українську мову на роботі та під час публічних виступів.

10. Позбавляти ліцензій ЗМІ, які порушують мовне законодавство, принижують національну гідність українців, поширюють дезінформацію або ведуть антиукраїнську пропаганду.

11. Підтримувати україномовне книговидання, кінематограф, аудіо- та відеопродукцію, програмне забезпечення.

Усунемо олігархів і корупціонерів від впливу на економіку. Повернемо Україну в українські руки

12. Ухвалити пакет законів про повернення капіталів з офшорів. Усунути схеми виведення грошей з України.

13. Ліквідувати олігархічні монополії. Повернути контроль держави та громад над підприємствами-монополістами електро-, газо-, тепло-, водопостачання, природними монополіями.

14. Заборонити приватизацію стратегічних та прибуткових підприємств.

15. Заборонити торгівлю стратегічним ресурсом України ‒ землею с/г призначення. Надавати її в довгострокове володіння винятково українцям із правом родинної спадщини або продажу державі.

16. Знищити корупційні схеми формування тарифів. Надавати газ власного видобутку передусім для потреб населення.

17. Встановити справедливі тарифи для людей, замість корупційних надприбутків для олігархів.

Здобудемо гідне майбутнє і впевненість у завтрашньому дні

18. Розвинути могутній середній клас не менше 60% від працездатного населення. Надавати всебічну державну підтримку малому й середньому бізнесу.

19. Втілити економічний прорив – забезпечити перехід від сировинної до інноваційної економіки.

20. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: малий бізнес ‒ малі податки, великий бізнес ‒ великі податки. Зберегти єдиний податок для фізичних осіб-підприємців.

21. Створити українським заробітчанам умови для повернення на Батьківщину. Вважати інвестиціями й не оподатковувати зароблені ними гроші та майно.

22. Скасувати несправедливу пенсійну реформу. Узалежнити пенсійний вік від середньої тривалості життя. Встановити пряму залежність розміру пенсії від стажу роботи та допустиму п’ятикратну різницю між максимальною і мінімальною пенсією для солідарної пенсійної системи. Розпочати поступове введення індивідуальної накопичувальної системи для молоді.

23. Встановити виплати українським сім’ям у зв’язку з народженням дитини у розмірі 120 000 гривень. Забезпечити виплату середньомісячної зарплатні протягом трьох років відпустки за доглядом дитини.

24. Забезпечити дешеві державні кредити на житло для молодих сімей.

25. Забезпечити фермерів дешевими кредитами та дотаціями. Запровадити державну програму відновлення інфраструктури сіл.

26. Розвивати конкурентоспроможні галузі української промисловості: військово-промисловий комплекс, інформаційні технології (ІТ), авіа-, судно-, верстато- та машинобудування, космічну, харчопереробну тощо.

27. Запровадити гарантоване державне страхування в медицині для надання якісної та доступної медичної допомоги кожному громадянину України. Забезпечити гідні умови та оплату праці медичним працівникам.

Здобудемо мир на СВОїй, БОгом Даній землі

28. Визначити європейський україноцентризм стратегічним курсом держави, згідно з яким Україна прагне стати геополітичним центром Європи. Формувати новий вектор української геополітики – на утворення нової європейської єдності Балто-Чорноморського Союзу.

29. Ініціювати зміну безплідних Мінських угод та Нормандського формату на Будапештський формат за участі США і Великої Британії.

30. Досягти вигідних для України умов, чітких гарантій, конкретних заходів і термінів вступу України до ЄС і НАТО.

31. Розірвати дипломатичні відносини з РФ. Ініціювати міжнародний трибунал із розслідування злочинів проти людства, здійснених РФ.

32. Ініціювати створення антиросійської коаліції країн для відновлення суверенітету та територіальної цілісності.

33. Встановити розмір фінансування ЗСУ на рівні не менше 5% ВВП. Запровадити воєнний збір з олігархів.

34. Створити сучасну професійну контрактну армію за стандартами НАТО. Заснувати на основі територіальної оборони України Армію Оборони України за швейцарським зразком.

35. Забезпечити право українців на збройний захист та відповідальне володіння цивільною зброєю.

36. Гарантувати гідну платню та пільги для військовослужбовців. Ухвалити Державну програму забезпечення їх житлом. Вирішити медико-соціальні проблеми учасників московсько-української війни та членів їхніх сімей. Забезпечити державне визнання добровольців, надання їм гідного правового та соціального статусу.

37. Знищити корупційні схеми в оборонній галузі. Покарати винних за багаторічні корупційні оборудки в “Укроборонпромі”.

38. Зберегти унітарний устрій держави. Заборонити надання будь-якої автономії, “спеціального статусу” чи “особливого порядку місцевого самоврядування”.

39. Встановити повну економічну блокаду тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Припинити діяльність бізнесу РФ в Україні. Націоналізувати активи, власниками яких є держава-агресор чи її громадяни.

40. Проводити будь-які вибори на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації та перепаспортизації населення.

41. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Україну, працював на окупаційну адміністрацію, воював проти України та вчиняв інші злочини.