Звіт

ЗВІТ про роботу депутата Білоцерківської міської ради Вадима КОШЕЛЯ від ВО «Свобода»

З моменту обрання мене депутатом Білоцерківської міської ради (листопад 2015 року) з поважних причин пропустив лише 1 засідання Білоцерківської міської ради.
До мене як до депутата міської ради направлено близько 300 письмових звернень від громадян (в тому числі колективні) та громадських організацій.
Реагуючи на звернення, я направив до різноманітних установ, закладів та посадовців більше 350 звернень.
Кошти фонду матеріальної допомоги громадянам, який за весь період становив 260 000 грн, вичерпані та розподілені між 186 особами (найбільшу увагу приділяю в першу чергу дітям та воякам російсько-української війни або їхнім рідним).
Решта депутатських звернень стосувалися ряду земельних питань, пропозицій по ремонту об’єктів інфраструктури міста, питань ремонтів житлових та спортивних споруд, надання інформації тощо.

Беру участь у роботі низки комісій та робочих груп, зокрема найважливіші:

 • Комісія з виділення матеріальної допомоги по міській комплексній програмі «Турбота».
 • Комісія з питань захисту прав дітей.
 • Комісія з розгляду питань щодо призначення стипендії міського голови кращим студентам.
 • Комісія з питань найменування (перейменування).
 • Робоча група з приводу організації велоінфраструктури міста.
 • Робоча група щодо визначення кращого спортсмена місяця та його тренера.
 • Голова робочої групи реалізації Громадського бюджету.

Відродження історичної справедливості:

✓ Після мого подання міська рада нарешті присвоїла високе звання «Почесний громадянин міста Біла Церква» керівнику Білоцерківської станиці Київського крайового братства ОУН-УПА, комбатанту Української Повстанської Армії, громадському діячеві Теодору Григоровичу Дячуну.
✓ Взяв активну участь у процесі декомунізації. Вдалося внести на розгляд та відстояти такі принципові назви вулиць як Бандери, Шухевича, Петлюри, Героїв Крут, Січових Стрільців, Гонти та Залізняка, славетних гетьманів і полковників, відомих діячів мистецтва. Таким чином комбатант УПА Теодор Дячун нині мешкає на вул. Степана Бандери.
✓ У результаті мого звернення та особистої участі у спеціальній Комісії з питань найменування міська рада одноголосно перейменувала вулицю ІІ Чайковського на вул. Коломійця (Героя російсько-української війни «Легіону Свободи» у складі добровольчого батальйону «Донбас», що загинув у Ілловайському котлі).
✓ З ініціативи Білоцерківської «Свободи» перейменовано вулицю на честь рятувальника Максима Глазкова, що загинув під час ліквідації масштабної пожежі на нафтобазі поблизу Василькова.
✓ За ініціативи фракції ВО «Свобода» міська рада підтримала рішення «Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу біля будівлі Білоцерківської міської ради». Відтоді святкові та пам’ятні дати української нації відзначаються підняттям червоно-чорного прапора.
✓ Виступив з ініціативою розміщення інформації про загиблих білоцерківців на фронтах російсько-української війни на сайті міської ради, а на Сухоярському цвинтарі на «Алеї Героїв» встановлено лавки поблизу могил загиблих.
✓ Після мого звернення оновлено меморіальні стенди Героям Небесної Сотні поблизу приміщення міської ради.
✓ Долучився до роботи конкурсної комісії з розробки кращого ескізного проекту реконструкції площі по вул. Героїв Небесної Сотні зі спорудженням пам’ятника з метою вшанування загиблих Героїв Небесної Сотні та загиблих борців за волю і незалежність на фронті російсько-української війни.
✓ За моєї ініціативи для школярів старших класів Білої Церкви проведено показ фільму «Крути 1918».
✓ Посприяли ліквідації комуністичних осередків у Білій Церкві, прийнявши виважене рішення щодо надання пільгової оренди приміщень ветеранським громадським організаціям за схемою «одна організація – одне приміщення».

Після моїх звернень реалізовано інфраструктурні проекти:

❐ організовано та убезпечено автомобільний рух на площі Перемоги (біля пам’ятника «Танк»), де встановлено відповідні знаки та нанесена розмітка;
❐ убезпечено пішохідні переходи на Олександрійському бульварі в районі парку «Олександрія»;
❐ встановлено велопарковку біля міської ради;
❐ зрізано низку аварійних дерев на території міста;
❐ проведено ремонтні роботи дорожнього покриття та прибудинкових територій вул. Січневого прориву, Турчанінова, Сквирське шосе, Крижанівського, Карбишева, Полковника Коновальця, Таращанської, Дачної, Фастівської, В’ячеслава Чорновола;
❐ відновлено асфальтне покриття на частині тротуарів вул. Турчанінова, Карбишеава, Полковника Коновальця;
❐ відновлено освітлення на вул. Суворова, пров. Будівельників, поблизу ДЮСШ «Богатир»;
❐ вдалося зупинити незаконне будівництво в історичній частині міста. Йдеться про будівництво на клумбі, що є частиною ансамблю «Стара Пошта» та є історичною спорудою національного значення.
❐ після мого депутатського запиту «Про ситуацію, що склалася навколо центру соціальної реабілітації змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів «Шанс» та приміщенням Територіального центру» міський голова створив спеціальну комісію, результатом роботи якої були полишенні намагання зайняти приміщення центру «Шанс», а для терцентру виділено та відремонтовано нове окреме приміщення на вул. Шевченка, буд. 69.

Екологічні ініціативи:

✓ Завдяки акціям протесту, організованими фракцією ВО «Свобода» та блокування трибуни міської ради зупинене рішення виділення мільярдного кредиту ТОВ «Білоцерківвода».
✓ Після чергового отруєння хлором річок Протока та Рось завдяки активній позиції фракції ВО «Свобода» відкрито два кримінальних провадження. А найголовніше – вперше за багато років при останніх прочистках водопровідних мереж не зафіксовано забруднення навколишнього середовища!
✓ Після нещодавнього інциденту, пов’язаного із витоком хімікатів до р. Рось, терміново звернулися до міського голови із закликом введення в експлуатацію трьох родовищ із запасами води, які були відкриті, проте не розроблені остаточно. Мати такі родовища функціонуючими є важливим, оскільки при виникненні надзвичайних ситуацій місто повинно мати стратегічні запаси питної та технічної води.
✓ Громадяни більше 3 років скаржилися на шум та вібрацію від виробничих потужностей, що знаходяться у за на пров. Будівельників. Після мого втручання та направлення звернень до ряду перевіряючих та контролюючих установ на підприємстві проведено реконструкцію. Питання шуму та вібрації вирішене на користь громадян.
✓ Мешканці та підприємці з виборчого округу звернулися до мене щодо системного забруднення повітря мікрочастками вулканічного скла, яке здійснювалося одне із підприємств при виробництві перліту на території колишнього заводу «Будіндустрія» по провулку Будівельників. Після мого втручання, направлення звернень до ряду перевіряючих та контролюючих установ на підприємстві було прибрано територію, забруднення навколишнього середовища припинено. У підсумку між мешканцями, підприємцями, підприємством та мною як депутатом підписано чотиристоронній меморандум про співпрацю та взаєморозуміння.

Виступив автором або співавтором наступних проектів рішень, які депутати підтримали своїм голосуванням:

 Рішення «Про звернення до Прем’єр-міністра України щодо вирішення проблем з відшкодування об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків міста Біла Церква пільг та субсидій»
 Рішення «Про звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень»
 Рішення «Про організацію роботи щодо протидії гральному бізнесу та розповсюдженню азартних ігор на території м. Біла Церква»
 Рішення «Про звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 р. №2010 «Про внесення змін до Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню, з 01 березня 2017 року»
 Рішення «Про звернення до голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної та народних депутатів України щодо неприпустимости скасування акцизного податку роздрібної торгівлі тютюновими виробами».

Захист традиційних сімейних цінностей:

 • Прийнято рішення «Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України і міністрів, Верховної Ради України і народних депутатів України, Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституції сім’ї в Україні».
 • Депутати підтримали моє звернення до Кабінету Міністрів України щодо ліквідації інституції Урядового уповноваженого з гендерної політики та формування в центральному органі влади структурного підрозділу, який буде відповідальним за сім’ю.
 • У якості делегата від Білої Церкви взяв участь у Всеукраїнському Форумі Сім’ї.
 • У приміщенні Білоцерківської міської ради за мого сприяння відбувся регіональний Форум сім’ї.

Громадська діяльність

Був ініціатором та учасником різних конкурсів, заходів та спортивних змагань:

 • започаткував та проводжу екскурсії міською радою для студентів та школярів міста;
 • посприяв організації та проведенню в Білій Церкві регіонального Громадського форуму «За українську мову»;
 • був присутнім на установчих зборах зі створення низки ОСББ міста;
 • взяв активну участь у заходах до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, Дня Соборності України, Дня пам’яті героїв Крут, Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, Дня Героїв, Дня захисника України…
 • підтримав ініціативу обласних депутатів-свободівців в акції «Запали свічку пам’яті», спільно роздали тисячі лампадок та листівок на день вшанування жертв Голодоморів;
 • організував кілька засідань круглого столу щодо психологічної реабілітації учасників бойових дій;
 • разом із депутатом облради від ВО «Свобода» Сергієм Яременком декілька разів відвідали з подарунками Центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода»;
 • відвідав творчі вечори білоцерківських митців Таїни Братченко, Олександра Виговського, Володимира Іванціва;
 • привітали білоцерківських жінок з Днем матері;
 • долучилися до акції в підтримку створення Української помісної церкви;
 • посприяв проведенню “Дня вуличної музики”;
 • увійшов до складу журі білоцерківського конкурсу «Кращий студент року»;
 • пройшов курс навчань “Депутат XXI сторіччя”;
 • разом із активістами Білоцерківського «Соколу» провели низку толок, ряд антиалкогольних рейдів та низку акцій зі знешкодження реклами наркотиків;
 • сприяв організації та особисто зустрів усі ешелони із воякам 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, що повернулися у Білу Церкву.